Ajută-le să zâmbească

Afis actiune filarmonica  Seriozitatea şi profesionalismul de care Fundaţia Victoria a dat dovadă de-a lungul timpului a făcut ca luni 7 decembrie 2015, să fim parteneri, alături de Inspectoratul Şcolar Judeţean Prahova, Zonta Club Valea Prahovei şi Filarmonica Paul Constantinescu din Ploieşti. Ajută-le să zâmbească a fost acţiunea care s-a desfăşurat în sala Ion Baciu a filarmonicii din Ploieşti începând cu orele 17.30. Acţiunea a fost un eveniment dedicat victimelor violenţei, victimelor accidentelor şi familiilor acestora. Evenimentula constat într-un concert extraordinar susţinut de Corul de copii Dumbrăveanca şi un recital al pianistului internaţional Alfredo Tisocco din Italia. Că şi această acţiune a fost o reuşită, a reieşit şi din feedback-urile şi reacţiile pozitive ale mass-media şi ale participanţilor la această acţiune, care a fost concepută în a aduce un zâmbet şi bucurie în suflet chiar acum în preajma sărbătorilor de iarnă. Tocmai din aceste considerente Fundaţia Victoria Urlaţi urează tuturor partenerilor, sponsorilor, voluntarilor şi beneficiarilor săi Sărbători Fericite !!!